Data i miejsce urodzenia: 22.10.1958 Opole
Narodowość: Polska

Johnny Walker, właść. Tadeusz Kuzebski (ur. 22 października 1958 w Opolu) – autor powieści fantastycznych oraz przygodowych, a także opowiadań sensacyjnych. W niektórych jego powieściach wprowadzone są elementy horroru.
Ukończył studia wyższe prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim w latach 1977 – 1981. Obecnie wykonuje zawód prawniczy.

Od 2012r. jest mocno związany z polskim fandomem fantastycznym. Jest członkiem Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix oraz stowarzyszenia OKF Fenix, gdzie sprawuje funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Brał udział jako prelegent w wielu konwentach – takich jak Pyrkon, Opolcon, Medalikon, Niucon, B.A.K.A., Krakon oraz w mniejszych wydarzeniach, jak Opolskie Spotkania Fantastyczne.

Swój debiut pisarski rozpoczął w roku 2011r. wraz z wydaniem serii powieści „Survival War”, nawiązujący do ówcześnie modnej tematyki apokalipsy zombie, która w jego powieści jest utrzymana w konwencji political fiction, opartej o teorie zawarte w książkach Maxa Brooksa. Oprócz powieści jest także autorem opowiadań m.in. „Koledzy” (2012r.) i „Nocny łów” (2011r.). W 2012r. rozpoczął pracę nad cyklem „Oblicza bestii”, stanowiącą spojrzenie na alternatywną historię świata, w którym wampiry współistnieją z ludźmi.

Wydane powieści:

  • 2011r. - „Survival War”
  • 2013r. - „Oblicza bestii: Cień Zawiszy”

Wydane opowiadania:

  • 2011r. - „Nocny Łów”
  • 2012r. - „Koledzy”